مرجع دانلود پایان نامه , مقاله و تحقیق های دانشجویی و دانش آموزی

دسته بندی محصولات

اطلاعیه فروشگاه

در صورتی که به دلایل مختلف ، موفق به دریافت محصول نشدید، جهت راهنمایی و مشاوره از طریق تلگرام و یا تماس با شماره 09107604121 و یا آدرس ایمیل cn.psgd@gmail.com ارتباط برقرار نمائید.

سنسور تشخیص حرکت انسان

سنسور تشخیص حرکت انسان

عنوان: سنسور تشخیص حرکت انسان

قالب بندی: WORD

تعداد صفحات: 45

این تحقیق در مورد سنسور تشخیص حرکت انسان می باشد و به طور کامل به بررسی ویژگی ها ، اجزا ، نقشه مدار و عملکرد این نوع سنسور میپردازد. این تحقیق به دانشجویان رشته های برق (الکترونیک ، الکتروتکنیک) و دیگر رشته های مرتبط با آن پیشنهاد می گردد.

چکیده

امروزه استفاده از سنسور های تشخیص حرکت رونق بسیار بالایی پیدا کرده ، هم در زمینه های امنیتی و حفاظتی و هم در مسائل صرفه جویی و بهینه سازی ،...

همانطور که میدانید امروزه استفاده از سنسور های تشخیص حرکت رونق بسیار بالایی پیدا کرده ، هم در زمینه های امنیتی و حفاظتی و هم در مسائل صرفه جویی و بهینه سازی ، سنسور های PIR یا PASSIVE INFRA RED سنسورهایی هستند که طول موج Infrared محیط اطراف را دریافت میکنند .

سنسور PIR مخفف کلمه Pyroelectric Infrared Detectors به معنی سنسور تشخیص حرکت بدن بوده و به نام چشمی معروف است.

مقدمه

از این سنسور می توان برای آگاه کردن اطرافیان بیمارانی که نیاز به انجام حرکت های خاص داشته اما هیچگونه تحرکی ندارند و نیز برای مثال آگاه کردن اطرافیان بیمارانی که آسیب شدید مغزی سبب کاهش هوشیاری آن‌ها شده و باید از حرکت‌هایی که برای فرد مضر است و یا سبب بروز یک خطر ناگهانی برای او می‌شود و همچنین می‌توان برای مانیتور کردن حرکت سالخوردگانی که نیاز به تحرک دارند استفاده کرد.

چگونه کار می کند؟

یک تشخیص دهنده الکترونیکی از یک حسگر حرکت که میتواند تشخیص حرکت را به یک سیگنال الکتریکی تبدیل کند تشکیل شده است. سنسور PIRبه هر جسم متحرکی که داری حرارت باشد واکنش نشان می دهد. این جسم متحرک می‌تواند انسان یا حیوان باشد. سنسور های PIR،سنسورهایی هستند که طول موج Infraredیا مادون قرمز محیط اطراف را دریافت می کنند. هر جسمی که دمایش بالاتر از صفر درجه مطلق باشد دارای تشعشعات مادون قرمز است . اما این موج دارای طول موج های مختلف برای درجه حرارت‌های متفاوت است . کاری که این سنسور انجام می‌دهد در واقع دریافت این امواج در محدوده بدن انسان و تشخیص آن است . از این سنسور در دستگاه هایی که برای تشخیص حرکت بدن انسان حتی به صورت جزئی استفاده می شود و از نظر دقت و قابلیت اعتماد ،در سطح بالایی است.

اجزای مختلف سنسور PIR

سنسور PIRداری سه پایه است. درنزدیکی یکی از پایه ها زایده ای وجود دارد، این پایه، پایه شماره 1 است که تغذیه سنسور نام دارد. حال اگر در جهت عقربه های ساعت به پایه ها نگاه کنید پایه بعدی شماره 2 است که خروجی سنسور بوده و بعد از آن پایه شماره 3 ، که گراند یا زمین است.

فهرست مطالب

چکیده
مقدمه
چگونه کار می کند؟
اجزای مختلف سنسور PIR
عملکرد مدار
تشخیص دهنده حرکت
روش کار حسگر
حسگرها
حسگرهای مادون قرمز
ریز موج
حسگر اشغال
هشدار دهنده امنیتی
تشخیص دهنده حرکت تکنولوژی- دوگانه
زوج حسگر اولتراسونيک(مافوق صوت) 
سنسورهاي بدون تماس 
مزاياي سنسورهاي بدون تماس يا همجواري 
هيسترزيس H
نحوه نصب سنسورهاي القائي 
سنسورها در رباتيك 
سنسور اثر هال 
سنسور زوج نوري 
سنسور رنگ
نحوه ي اتصال به ميكرو
شيوه ي كار كردن سنسور
هوش مصنوعي و سيستم سنسوري
سنسورها در ربات
سنسور فشار هوای ورودی(map سنسور)
سنسور دمای هوای ورودی(مت سنسور)
پتانسومتر دریچه گاز
سنسور سرعت خودرو
سنسور فشار روغن


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 9,400 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Sensore-Tashkhise-Harekat_1930341_5022.zip1.2 MB