مرجع دانلود پایان نامه , مقاله و تحقیق های دانشجویی و دانش آموزی

دسته بندی محصولات

اطلاعیه فروشگاه

در صورتی که به دلایل مختلف ، موفق به دریافت محصول نشدید، جهت راهنمایی و مشاوره از طریق تلگرام و یا تماس با شماره 09107604121 و یا آدرس ایمیل cn.psgd@gmail.com ارتباط برقرار نمائید.

معجزات دفاع مقدس

معجزات دفاع مقدس

عنوان: معجزات دفاع مقدس

قالب بندی: WORD

تعداد صفحات: 26

توجهاین تحقیق در مورد معجزات دفاع مقدس می باشد و به طور کامل ، به معرفی تعدادی از معجزات رخ داده در دوران دفاع مقدس می پردازد.

مقدمه

حمل مهمات در این مسیر طولانی و کوهستانی هم قصه عجیب دیگری است. بسیاری از ادوات به صورت تکه تکه و به عنوان فرش ایرانی! با قاطرها حمل می شد که این حیوانات ، بی خبر از همه جا که گویی تجربه اولشان بود گاهی در رودخانه هایی با عمق و جریان زیاد با بارشان تلف می شدند و گاهی بیچاره ها با آن وزن زیاد در سینه کش ارتفاعات سر به آسمان ساییده به ته دره ها سقوط می کردند.

 در مسیر اولین روستا که مسیر کمونیستهای احزاب عراقی بود خود را کمونیستهای ترکیه معرفی کردیم!

خورد و خوراک نیروها هم متنوع ولی بی مزه و عجیب بود. گاهی نان و پیاز، گاهی آب گوجه و پیاز، گاهی بیسکوییت خالی و گاهی هم خیلی خوب در حد کنسرو بود. در وقت خواب هم اگر فرصت خوبی پیدا می شد و ترس از کمین منافقین و بعثی ها آنها را به نگهبانی وادار نمی کرد پتویی را روی خود می کشیدند و اگر نبود هم دو نیم تنه خود را در داخل دو گونی می کردند و چرتی می زدند.اینها همه قصه دور از ذهن و تا حدی باور نکردنی "فتح 1" است که در اوایل پاییز اتفاق افتاد ولی آنچه در فتح دو تا چهار پیش آمد در دل سرمای خارج از وصف کوهستانهای شمال عراق و اردوکشی در میان دیواره های چند متری برف بود که ذکر وقایع آنها چیزی شبیه به افسانه را تداعی می کند.

رزمنده اي كه با ذكر يا مهدي (عج) نجات يافت

لشگر سيدالشهدا (ع) يكي از خط شكنان عمليات بزرگ خيبر بود كه از جزيره شمالي ورود كرد ، خط اول ما در پد جزيره جنوبي قرار داشت و شبانه گردانها تعويض مي شدند.

به دليل سنگيني آتش دشمن ، از يك گردان 300 نفري در شبانه روز تنها 10 درصد نفرات زنده مي ماندند و بقيه به ديدار خالق مي شتافتند.

يكي از گردانهاي موفق كه 9 شبانه روز در پد جنوبي جزيره مجنون مقاومت كرد مربوط به لشگر سيد الشهدا ع بود كه بچه هاي كرج هم افتخار حضور در آن را داشتند.

در شب هفتم از اين شبانه روز سخت و پر دردسر ، بي سيم اطلاع داد كه يكي از رزمنده ها در باتلاق ضلع غربي جزيره فرياد يا مهدي (عج) سر مي دهد.

ما به همراه چند تن از رزمنده ها با استفاده از انواع ترفندهاي جنگي توانستيم اين رزمنده را كه از چهار ناحيه دچار اصابت گلوله شده بود نجات دهيم .

اينكه يك مجروح چندين شبانه روز بدون آب و غذا آن هم داخل باتلاق بتونه دوام بياره چيزي جز مدد الهي و محبت اهل بيت (ع) نبود ، به نوعي اعتقادات راسخ رزمندگان اسلام به نصرت خدا و ايستادگي در برابر دشمنان است كه به آن توان مقابله را مي داد.

در شرايطي كه انسان از مال و جان خود براي حفظ حيثيت و دفاع از خاك سرزمين مي گذرد اين نوع امدادهاي الهي است كه توان مقابله با دشمن را افزايش مي دهد.

رزمندگان ما در لحظات سخت جنگ در زير آتش گلوله‌هاي دشمن بعثي از ائمه ، با اخلاص استمداد مي‌طلبيدند و آنان نيز از روي لطف و كرمشان دستگيري مي‌كردند.

فهرست مطالب

مقدمه
رزمنده اي كه با ذكر يا مهدي (عج) نجات يافت 
امداد غیبی 1
امداد غیبی 2
امداد غیبی 3
امداد غیبی در عملیات کربلای 4
شهيدي كه مادر خود را شفا داد
كرامت يك خواب
عملیاتی در شرایط غیرممکن 
طولانی ترین جنگ قرن بیستم
دفاع از خرمشهر


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Mojezate-Defae-Moghadas_1926598_9326.zip345.4k