مرجع دانلود پایان نامه , مقاله و تحقیق های دانشجویی و دانش آموزی

دسته بندی محصولات

اطلاعیه فروشگاه

در صورتی که به دلایل مختلف ، موفق به دریافت محصول نشدید، جهت راهنمایی و مشاوره از طریق تلگرام و یا تماس با شماره 09107604121 و یا آدرس ایمیل cn.psgd@gmail.com ارتباط برقرار نمائید.

شغل مهماندار هواپیما

شغل مهماندار هواپیما

عنوان:  شغل مهماندار هواپیما

قالب بندی: WORD

تعداد صفحه: 11

این تحقیق در مورد شغل مهماندار هواپیما می باشد و کلیه اطلاعات مربوط به شغل مهماندار هواپیما ، نحوه ورود ، وظایف شغلی، درآمد ، بازار کار و آینده شغلی و ... را بیان می نماید.

مقدمه

زماني كه هواپيماها در دهه 1920 وارد دنيا شدند، مشاغلي نيز به وجود آمدند تا گستردگي عملياتي آن پوشش داده شود. در آن زمان سفرهاي هوايي تجاري ، بسيار جديد بود و شركت هاي هوايي مانند امروزه به دنبال راهكارهايي جهت فراهم كردن سرويس و ايمني به مسافر بودند.

در حال حاضر نقش ها و مشاغل مرتبط با صنعت بسيار رشد كرده است. حرفه مهمانداري راه درازي را از زماني كه افرادي با نام Cabin Boys به عنوان مهماندار در شركت ها مشغول بوده اند تاكنون كه مهمانداران آموزش هاي حرفه اي مي بينند، پيموده است. درحال حاضر بيش از 300 هزار مهماندار مرد و زن در سراسر دنيا وجود دارد. صنعت هوانوردي در طول سال ها و با گذراندن نقاط عطف مهمي كه اين صنعت و اين حرفه را شكل داده اند، تكامل يافته است.

مهماندار هواپیما، عضو خدمهٔ هوایی است که توسط خطوط هوایی برای تضمین ایمنی و آسایش مسافران در پروازهای تجاری و نیز جت‌های تشریفاتی ممتاز، به‌کار گرفته می‌شود.

معرفی شغل مهماندار هواپیما

اگر از معاشرت با افراد مختلف و سفر لذت می برید، این شغل برای شما می تواند مناسب باشد.

از زمانی که هواپیما توسعه یافته و برای امور تجاری، حمل و نقل و مسافرتی به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت، شغل های زیادی را بوجود آورد. یکی از آنها مهماندار هواپیما بود. مهماندار هواپیما، عضو خدمهٔ هوایی است که توسط خطوط هوایی برای تضمین ایمنی و آسایش مسافران در پروازهای تجاری و نیز جت‌های تشریفاتی ممتاز، به‌کار گرفته می‌شود. وظیفه مهماندار کمک به مسافران برای داشتن سفری راحت، ایمن و لذت بخش است. به عبارتی در یک پرواز هوایی بیشترین مسئولیت پس از خلبان بر عهده مهماندار می باشد.

مهماندار باید در زبان خارجی مسلط باشد. البته برخی از شرایط استخدام در بین شرکت های هواپیمایی تفاوت دارند. مهماندار در برخورد با مسافران مختلف باید نرم و قاطع باشد. داشتن مهارت های ارتباطی خوب و توان انجام کارها به صورت تیمی در این شغل بسیار مهم است.

از لحاظ ظاهری مهماندار باید همیشه مرتب و منظم و بدنی متناسب داشته و لباس های فرم شرکت های هواپیمایی را به تن داشته باشد. از لحاظ جسمانی نیز باید دارای توان خوبی باشد زیرا معمولا ساعات زیادی را باید سرپا بوده و یا در فضاهای کوچک مانند آشپزخانه هواپیما باشد. گاهی هوای بد هواپیما نیز این شرایط را سخت تر می کند.

ساعت کاری مهماندار نامنظم، متغیر و زیاد است. معمولا تعطیلات زمان اوج کاری  مهماندار می باشد. در ایران ساعات کاری مهمانداران نسبت به سایر کشورها طولانی تر است. معمولا مهمانداران زمان های زیادی را از خانواده خود دور هستند.

در ادامه اطلاعات کاملی در مورد وظایف، دانش و مهارت مورد نیاز، تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل، بازار کار و فرصت های شغلی و میزان درآمد مهماندار هواپیما ارائه می شود. 

فهرست مطالب

مقدمه
معرفی شغل مهماندار هواپیما
وظایف مهماندار هواپیما
حین سفر
وظایف پس از اتمام سفر
قد ، وزن و سن
مهارت و دانش مورد نیاز
تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل مهمانداری
بازارکار و فرصت شغلی
مشکلات شغل مهمانداری در کشور
وضعیت استخدام این شغل در برخی کشورهای جهان
میزان درآمد مهماندار
چگونه مهماندار هواپیما شویم؟


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Mehmandar-Havapeyma_1800208_1348.zip183.1k