مرجع دانلود پایان نامه , مقاله و تحقیق های دانشجویی و دانش آموزی

دسته بندی محصولات

اطلاعیه فروشگاه

در صورتی که به دلایل مختلف ، موفق به دریافت محصول نشدید، جهت راهنمایی و مشاوره از طریق تلگرام و یا تماس با شماره 09107604121 و یا آدرس ایمیل cn.psgd@gmail.com ارتباط برقرار نمائید.

زایمان در آب

زایمان در آب

عنوان: زایمان در آب

قالب بندی: WORD

تعداد صفحات: 23

این تحقیق در مورد زایمان در آب می باشد و شامل تعریف ، تاریخچه ، مزایا برای مادر و نوزاد ، مضرات ، روش و دیگر اطلاعات مورد نیاز زایمان در آب می باشد.

مقدمه

درد زایمان دردى جسمانى است که فرایند فیزیولوژیک به حساب مى آید. این درد یکى از شدیدترین دردها است که مهم ترین و شایع ترین درد در سطح جامعه تلقى مى شود.

با توجه به این که روش هاى مختلفى اعم از دارویى و غیردارویى براى کاهش درد زایمان به کار گرفته شده است هنوز در ایران ترس از درد زایمان از مهم ترین علت هاى امتناع زنان از زایمان طبیعى است. این مسئله در کنار باورهاى نادرست روند زایمان از طرف دیگر آگاهى کم در رابطه با شیوه هاى مختلف کاهش درد زایمان باعث افزایش آمار سزارین انتخابى در کشور ما شده است.

 تاریخچه زایمان در آب

در كشورهاي غربي استفاده از وان و يا استخرهاي آب گرم براي ليبر و زايمان پديدة نسبتاً جديدي است. در دهة ۶۰ محقق روسي” ايگور چاركوفسكي” تحقيقات وسيعي در زمينه فوايد و ايمن بودن اين روش در شوروي انجام داد. در اواخر دهة ۶۰ يك پزشك متخصص زنان بنام “فردريك لبوير” عمل فروبردن نوزاد تازه متولد شده را درون آب گرم كامل كرد تا به نوزاد، در گذار از رحم به دنياي خارج كمك نمايد و عوارض تروما (ضربه) حين تولد را به حداقل برساند.

يك پزشك فرانسوي ديگر بنام “مايكل اُدنت” از “لبوير” فراتر رفت و استخر تولد آب گرم را براي كم كردن درد مادران باردار در حين ليبر و بعنوان راهي براي طبيعي كردن فرآيند زايمان بكار برد. ” اُدنت” پس از آنكه مشاهده كرد بعضي از زنان تمايلي براي خروج از آب براي عمل زايمان ندارند تحقيقات گسترده اي را در زمينه فوايد و خطرات احتمالي تولد در زير آب براي نوزاد آغاز كرد.

 تا اواخر دهه ۹۰ هزاران زن در زايشگاه” اُدنت” واقع در “پيتيويرس” نوزادان خود را به اين روش بدنيا آوردند و آوازة زايمان در آب در سراسر كشورهاي غربي پيچيد. در سال ۱۹۹۱ بيمارستاني در New Hampshire براي اولين بار پروتكلي براي زايمان در آب وضع نمود. تا سال ۲۰۰۵ بالغ بر سيصد بيمارستان در سرتاسر آمريكا چنين پروتكلي براي خود وضع نمودند. بيش از سه چهارم كل بيمارستانهاي تحت پوشش NHS در انگليس نيز چنين روشي را براي بيماران خود ارائه مي دهند. اخيرا” در اكثر كشورهاي دنيا، بيمارستان ها و زايشگاه ها را ملزم به ارائه اين روش براي مراجعين نموده اند بطوري كه مادر پس از توجيه اوليه و توضيحات پرسنل مي تواند هر روش زايمان را به دلخواه انتخاب نمايد.

زایمان در آب از روش هاى علمى غیردارویى موفق کاهش درد زایمان است.
سابقه این نوع تسکین درد زایمان به سال ۱۸۰۳ در فرانسه برمى گردد. زمانى که یک زن پس از تحمل ۴۸ ساعت درد زایمان براى تسکین درد وارد وان آب گرم شد و ادامه زایمان آن قدر سریع و کم درد انجام گرفت که فرصت خروج از آب را پیدا نکرد و در همان جا نوزادش متولد شد. بعدها محقق روسى به نام ایگور چارکوفسکى روى زایمان در آب حیوانات مطالعه کرد.

سپس تحقیقاتش را گسترش داده و دخترش وتا در سال ۱۹۶۳ میلادى با وزن ۶۲/۲ پوند نارس در آب به دنیا آمد. در سال ۱۹۸۵ مرکز زایمان خانواده توسط دکتر مایکل روزنتال راه اندازى شد و فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرد. هم اکنون در بسیارى از کشورهاى اروپایى و آمریکایى این روش به کار گرفته مى شود ولى در ایران به این مسئله به طور جدى پرداخته نشده است.

در حال حاضر زایمان در آب توسط دکتر على اخلاقى در قالب یک طرح پژوهشى در بیمارستان شهید اکبرآبادى در تهران از مرداد ماه سال ۱۳۸۳ انجام مى شود.

فهرست مطالب

مقدمه
تاریخچه زایمان در آب
تعریف زایمان در آب
۱- لیبر(درد زایمان) در آب
۲- زایمان در آب
استفاده از نوشیدنى
برش اپى زیوتومى 
وضعیت تنفس نوزاد در آب
در رابطه با عوامل مهارکننده تنفس در زیر آب
خروج جفت
پیگیرى مادران
احتمال عفونت براى مادر و نوزاد
مزایا براى مادر
الف- فیزیولوژیک 
ب- روان شناختى
مزایا براى نوزاد
فوائد زايمان در آب براي مادر ونوزاد
ممنوعیت هاى انجام زایمان در آب
روش و راهكار هاي زايمان در آب
معيار هاي توصيه شده و نكات عملي براي ليبر و زايمان در آب
مخاطرات و نگراني ها
خطرات بالقوه زايمان در آب 
۱- آسپيراسيون آب توسط نوزاد
۲- عفونت
۳- كند شدن جريان ليبر
كنترانديكاسيون هاي انجام متد زايمان در آب 
بحث و نتيجه گيري
منابع 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,900 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Zayeman-Dar-Aab_1758373_6215.zip32k